WWF oddaje głos Polakom w Godzinę dla Ziemi 2019

opublikowano: 28-03-2019, 22:00

Tegoroczny finał akcji Godzina dla Ziemi WWF pod hasłem „Ty też niszczysz swój dom” odbędzie się 30 marca w Warszawie.

Przez cały marzec przedstawiciele fundacji, razem z jej ambasadorem Marcinem Dorocińskim, alarmowali o skali dewastacji środowiska naturalnego w Polsce. „Możesz to jeszcze naprawić” — przypomina w oficjalnym spocie kampanii Marcin Dorociński i razem z WWF Polska zachęca do podpisania apelu do Prezydenta RP na stronie godzinadlaziemi.pl.

Fundacja nawołujeteż do zmiany osobistych nawyków na ekologiczne i w najbliższą sobotę o godz. 11. oddaje głos Polakom, uruchamiając warszawski „speaking corner” na skwerze Hoovera pod hasłem „Przestańmy niszczyć!”.

Każdy będzie mógł stanąć na mównicy i opowiedzieć o swoich sposobach na ograniczenie konsumpcji, segregację śmieci czy ekologiczny transport. Uczestnicy będą mogli podzielić się także motywacją i zachęcić przechodniów do zaprzestania niszczenia wspólnego domu, którego stan wciąż się pogarsza.

Tego samego dnia, jak co roku, na całym świecie o godz. 20.30 czasu lokalnego słynne budowle pogrążą się w ciemnościach na 60 minut w symbolicznym geście solidarności z ideą ochrony planety. Zgaśnie np. katowicki Spodek. Godzina dla Ziemi WWF to największa akcja ekologiczna łącząca ludzi niezależnie od narodowości, religii czy poglądów politycznych. Co roku bierze w niej udział około 180 państw.

Fundacja opracowała protokół niszczenia Ziemi, z którego wynika pogłębiający się stan krytyczny wielu obszarów w Polsce. Z przeprowadzonego przez Fundację badania wynika, że niemal 60 proc. Polaków postrzega zmianę klimatu jako realne zagrożenie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Barbara Warpechowska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu