Wybierajmy konto z kalkulatorem

Beata Tomaszkiewicz
14-01-2000, 00:00

Wybierajmy konto z kalkulatorem

Cena, jaką klient płaci za otwarcie lub prowadzenie konta osobistego, to dopiero początek kosztów, jakie rzeczywiście będzie ponosił. Prawie każdy bank obciąży go za wszystko — czasem można odnieść wrażenie, że nawet za wejście do oddziału. Dlatego, choć to czasochłonne, warto przed otworzeniem ROR dokładnie przeanalizować oferty kilku banków. Przede wszystkim należy zsumować koszty, jakie trzeba będzie ponieść za najbardziej podstawowe usługi i operacje. My zaliczamy do nich cenę za wydanie karty i posługiwanie się nią, koszt wydania czeków, oraz opłaty za zlecenia z konta i za dostarczane rozliczenia, a także miesięczne opłaty pobierane za korzystanie z infolinii.

Z ANALIZY czterech banków — nowoczesnych, w pełni zinformatyzowanych, z usługami wyznaczającymi minimalny standard na rynku, wynika, że nie zawsze to, co na pierwszy rzut oka wydaje się drogie, w istocie takie jest. Nie zawsze też niskie opłaty za prowadzenie ROR oznaczają, że korzystanie z niego jest tanie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Beata Tomaszkiewicz

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Firmy / Wybierajmy konto z kalkulatorem