Wycena KGHM poszła pod nóż

Artur Iwański z DM PKO BP obciął wycenę akcji KGHM, obniżając jednocześnie rekomendację z „kupuj” do „trzymaj”.

Obecna stabilizacja na rynku miedzi działa na niekorzyść KGHM, zauważał Artur Iwański w raporcie z 11 kwietnia. Specjalista obniżył wycenę jednej akcji spółki ze 144 zł do 133 zł, co oznaczałoby jednak wciąż 10,3-procentowy potencjał umocnienia. Tymczasem wpływ wcześniejszego umocnienia miedzi jest w dużej części znoszony przez osłabianie się dolara, w którym KGHM uzyskuje większość przychodów, a poprawa wyników oraz bilansu jest już uwzględniona w cenach, napisano w raporcie.

Zobacz więcej

Mario Ruiz EFE - Foum

„Po 5-procentowym wzroście od początku roku miedź znalazła się w punkcie równowagi. Pomagają jej zakłócenia w wydobyciu, zwłaszcza w Indonezji i Chile, jednak szkodzi wzrost produkcji hutniczej i zapasów oraz niepewność co do popytu ze strony USA i Chin. W 2017 r. rynek powinien osiągnąć idealną równowagę” — wynika z raportu.

Szansą dla spółki jest jednak drożejące srebro oraz prawdopodobna poprawa kondycji projektu Sierra Gorda, którego wolne przepływy gotówkowe już w tym roku mają szansę wyjść na zero, uważa Artur Iwański. Analitycy biur maklerskich są wyjątkowo podzieleni, jeśli chodzi o perspektywy spółki. Dwa tygodnie temu niemal równocześnie na zaledwie 64 zł papiery spółki wycenił Andy Jones z Wood & Company, podczas gdy zdaniem Łukasza Prokopiuka z DM BOŚ, są one warte 171 zł. „Wycena KGHM jest bardzo podatna na zmiany cen miedzi. Zmiana notowań surowca o każdy 1 proc. oznacza dwukrotnie wyższą zmianę wyceny spółki” — zauważał Artur Iwański.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Wierciszewski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Wycena KGHM poszła pod nóż