Wycena Playa poszła w dół

opublikowano: 03-06-2018, 22:00

Konrad Księżopolski, analityk Haitong Banku, podtrzymał rekomendację „kupuj” dla akcji Playa, ale cenę docelową obniżył o 20 proc., do 32,4 zł.

Na obniżenie wyceny wpływać miało odjęcie dywidendy (2,57 zł) i skorygowanie w dół o 4-6 proc. prognoz EBITDA na lata 2018-20, wynikające ze spodziewanych wyższych kosztów roamingu i malejącej dynamiki sprzedaży telefonów.

Konrad Księżopolski uważa, że przecena akcji Playa jest przesadzona. W niespełna rok kurs spadł o 33 proc. Jak zaznacza, obecny spadek EBITDA spowodowany jest wyższymi kosztami roamingu zarówno międzynarodowego, jak i krajowego, a tendencja ta powinna zmienić się w 2019 r.

Po drugie, spodziewana wartość dywidendy na akcję ma ścisły związek z wypracowanymi wolnymi przepływami pieniężnymi dla akcjonariuszy, a presję, jakiej podlegają EBITDA i wydatki inwestycyjne, może złagodzić poprawa w obszarze kapitału obrotowego, spadku kosztów odsetek i zapłaconego podatku. Możliwe zatem wydaje się utrzymanie dywidendy w wysokości 2,57 zł, co oznacza że stopa dywidendy może osiągnąć 11 proc. Fakt, że pochłonie to większość przepływów dla akcjonariuszy, nie powinien stanowić problemu, jako że spłata zadłużenia nie jest obecnie priorytetem Playa, o czym rynek wydaję się, że zapomniał — uważa Konrad Księżopolski.

Jak dodaje, nawet jeśli dojdzie do fuzji T-Mobile’a z UPC, doświadczenie uczy, że na zgodę władz antymonopolowych w branży telekomunikacyjnej czeka się około roku. To pozwoli Playowi wzmocnić swoją sieć, jak i portfel oferowanych produktów (AirFiber).

Artykuł jest skrótem raportu wydanego 29 maja o godz. 8.17. Jego treść dostępna jest na pb.pl. © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy