Wycieczki na front

opublikowano: 16-02-2015, 00:00

Rosjanie, którzy chcieliby zobaczyć z bliska teren walk na wschodzie Ukrainy, mogą się tam wybrać z jednym z moskiewskich biur podróży.

Megapolis Kurort oferuje czterodniowe wycieczki objazdowe w rejon Doniecka i Ługańska — poinformował Michaił Bieły, współwłaściciel biura. Cena wynosi 2-3 tys. USD.

Biuro zapewnia klientom uzbrojoną ochronę i pojazdy opancerzone. Anatolij Aronow, drugi współwłaściciel Megapolis Kurort, powiedział, że wielu Rosjan jest zainteresowanych tym, co się dzieje w Donbasie. Andriej Purgin, lider separatystów w Doniecku, powiedział rosyjskim mediom, że jego ludzie „nie będą się wtrącać”, jeśli pojawią się wycieczki, ale nie ma też czasu, aby pomóc operatorowi.

„Mamy tu wojnę” — powiedział Andriej Purgin. Inaczej natomiast zareagował Stanisław Winokurow, samozwańczy minister sportu i turystyki w Ługańskiej Republice Ludowej. — Tutaj jest śmierć i łzy. Tu jest rozpacz. Nie spodziewałem się, że taka propozycja może w ogóle się pojawić. Szczególnie od naszych kolegów z Moskwy — powiedział Stanisław Winokurow.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy