Wyciekły dane 1 mln klientów szwedzkiego ubezpieczyciela

ARŻ, Reuters
opublikowano: 03-11-2020, 17:01

Największy szwedzki ubezpieczyciel, Folksam, przypadkowo ujawnił prywatne dane ok. miliona swoich klientów do kilku światowym firmom technologicznym, pisze Reuters.

Towarzystwo, które ubezpiecza 50 proc. szwedzkich nieruchomości i osób prywatnych, udostępniło dane swoich klientów gigantom technologicznym takim jak Facebook, Google, Microsoft i LinkedIn. Trafiły do nich m.in. numery ubezpieczenia społecznego.

Wyciek danych, cyberatak
Wyciek danych, cyberatak
Fot. Pixabay

Folksam twierdzi, że jak dotąd nic nie wskazywało na to, że ujawnione informacje zostały wykorzystane przez osoby trzecie w „niewłaściwy sposób”.

„Traktujemy poważnie to, co się stało. Natychmiast zaprzestaliśmy udostępniania tych danych osobowych i zażądaliśmy ich usunięcia ”- powiedział w oświadczeniu szef marketingu firmy Folksam, Jens Wikstrom. „To nie powinno się zdarzyć i teraz ciężko pracujemy nad tym, aby podobna sytuacja nigdy się nie powtórzyła” – dodał.

Naruszenie zostało zgłoszone szwedzkiemu inspektoratowi danych osobowych. Na razie nie podjęto decyzji o wszczęciu oficjalnego dochodzenia.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane