Wyjątkowy pech DGA

KSA
opublikowano: 20-03-2009, 00:00

Spółka dopięła ciekawe przejęcie, ale może stracić duży kontrakt. To ciąg dalszy sprawy Work Service.

Spółka dopięła ciekawe przejęcie, ale może stracić duży kontrakt. To ciąg dalszy sprawy Work Service.

Nawet o 9,6 proc. drożały wczoraj akcje Doradztwa Gospodarczego DGA. Rynek pozytywnie zareagował na komunikat o inwestycji w spółkę Braster. DGA wyda na udziały 1,5 mln zł (pieniądze ma jeszcze z emisji akcji). Braster ma skomercjalizować technologię pozwalającą na wczesne wykrywanie zagrożenia rakiem piersi. Spółka dostanie 2,2 mln zł dofinansowania unijnego na rozwój i uruchomienie produkcji seryjnej. DGA zapowiadało ostatnio, że będzie inwestować w innowacyjne firmy. Być może dlatego, po miesiącach spadków wywołanych kolejnymi obniżkami prognoz finansowych, kurs zaczął wreszcie rosnąć.

Problem polega jednak na tym, że inny kontrakt, którym ostatnio chwaliła się spółka, wisi na włosku. DGA bierze udział w projekcie dla stoczniowców zwalnianych w Stoczni Gdynia i Szczecińska Nowa. Zrobiło się o nim głośno w związku z partnerem giełdowej spółki — Work Service — i osobą senatora PO Tomasza Misiaka, udziałowca spółki, który pracował nad ustawą stoczniową. Po ujawnieniu tego faktu Work Service stracił kontrakt.

— Myślę, że sprawa powinna się wyjaśnić w ciągu kilku dni. Mamy tu do czynienia z umową trójstronną: między DGA, Work Service a Agencją Rozwoju Przemysłu. Trwają ustalenia, czy jedną ze stron umowy można zastąpić innym podmiotem, czy też cała umowa straci ważność — mówi Andrzej Głowacki, prezes i główny akcjonariusz DGA.

Przyznaje, że DGA może stracić kontrakt. Tym bardziej że poseł Stanisław Wziątek z Lewicy zażądał wyjaśnień, bo PBS, którego DGA jest udziałowcem, świadczyło usługi dla PO. Jako koordynator projektu dla stoczniowców DGA miało otrzymać 5,5 mln zł

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KSA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu