Wykup obligacji to nie lada wyzwanie

KZ
opublikowano: 09-05-2013, 00:00

Spółka z NewConnect, której obligacje noto- wane są na Catalyst, nie przekazała pieniędzy na wykup zapadających dziś obligacji — podał serwis obligacje.pl.

Informację potwierdził Dariusz Marszałek z Krajowego Depozytu Papierów Wartościowych — to właśnie tu spółka miała przekazać prawie 5,3 mln zł należne obligatariuszom. Według nieoficjalnych informacji, spółka zaproponuje dziś nowy termin spłaty lub zwróci się do wierzycieli z prośbą o zrolowanie papierów. Zamknięta przez Widok Energię pod koniec kwietnia emisja obligacji serii L wskazywała, że może dojść do problemów z przypadającym na 8 maja wykupem papierów serii D. Z nowej emisji, która miała sfinansować spłatę zapadających obligacji, spółka pozyskała 1,47 mln zł zamiast 7 mln zł, o które się ubiegała.

To już trzeci emitent z Catalyst, który po weekendzie majowym nie wykupił części lub całości papierów dłużnych. W poniedziałek obligacji nie spłacił Gant, zaś we wtorek Miraculum wykupiło tylko jedną trzecią emisji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KZ

Polecane