Wyniki Alphabet pozytywnie zaskoczyły

opublikowano: 24-07-2018, 07:06

Akcje Alphabet, spółki matki Google rosły mocno w trakcie posesyjnego handlu. Aprecjacja sięgała ponad 5 proc. Wzrost notowań to zasługa danych finansowych, jakimi pochwalił się amerykański gigant technologiczny.

W okresie trzech miesięcy zakończonym w czerwcu 2018 r. przychody ze sprzedaży wyniosły 32,7 mld USD i były aż o 26 proc. wyższe niż rok wcześniej. Z kolei zysk netto zamknął się kwotą 3,2 mld USD. Gdyby nie nałożona na spółkę kara przez Komisję Europejską, zarobek firmy sięgnąłby 8,3 mld USD.  Unijny prawodawca uważa, że Google wykorzystywał swój mobilny system operacyjny (Android) do ugruntowania swojej pozycji monopolisty w segmencie wyszukiwarek. Firma zamierza odwołać się od nałożonej kary (4,34 mld EUR), która podniosła koszty spółki w minionym kwartale o 36 proc. 

Wyświetl galerię [1/2]

Wartość rynkowa Alphabet (Google) w porównaniu do Apple na finiszu poniedziałkowej sesji w USA

Bloomberg

Biznes reklamowy Google wzrósł w II kwartale 2018 r. o 24 proc. co zaowocowało przychodami Alphabetu po wyłączeniu płatności dla partnerów na poziomie 26,24 mld USD. Analitycy oczekiwali tymczasem wartości na poziomie 25,55 mld USD. 

Wydatki kapitałowe Google podskoczyły aż o 87 proc. w ujęciu rocznym osiągając wartość 5,3 mld USD. 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk, BBC

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu