Wyniki DT mocno rozczarowały graczy

Marek Druś
opublikowano: 23-05-2002, 00:00

Przebieg sesji odzwierciedlał przewagę podaży. Inwestorzy musieli przełknąć gorzką pigułkę w postaci słabszych od oczekiwanych wyników Deutsche Telekom. Na rynkach narastały obawy związane z możliwym kolejnym atakiem terrorystycznym.

W obliczu zniżkujących futures na amerykańskie indeksy, co sugerowało spadki na rozpoczęciu notowań za oceanem, nikt na Starym Kontynencie nie garnął się do kupna akcji. Negatywne nastroje opanowały sektory: naftowy, bankowy oraz technologiczny. Nie lepiej prezentowały się telekomy po rozczarowujących wynikach niemieckiego operatora. Szczególnie ucierpiał kurs France Telecom oraz BT Group.

Na spadki w branży informatycznej wpływ miała gorsza ocena prognoz dla sektora wydana przez Goldman Sachs. Zniżkowały kursy Cap Gemini, SAP i Logicy. Akcje koncernów rafineryjnych podążyły w dół naśladując kurs ropy.

Słabsze wyniki niemieckiego HVB ochłodziły nastroje inwestorów w branży finansowej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Wyniki DT mocno rozczarowały graczy