Wyniki Grupy PSA lepsze niż przewidywano

ARŻ
opublikowano: 28-07-2020, 08:47

Grupa PSA utrzymała swoje perspektywy finansowe po osiągnięciu zysku w pierwszej połowie roku. Oznacza to, że francuski producent samochodów przetrwał pandemię lepiej niż się spodziewano.

Firma osiągnęła dochód netto w wysokości 595 mln euro (698 mln dolarów), mimo że blokady utrudniły sprzedaż pojazdów na niektórych z największych rynków.

PSA Group (Peugeot, Citroen)
fot. CHRISTIAN HARTMANN/Reuters/Forum

Koncern podał, że dochód operacyjny w pierwszym półroczu wyniósł 517 mln euro. Według danych Bloomberga, analitycy spodziewali się 222 mln euro. Grupa PSA powtórzyła swoją prognozę średniej skorygowanej marży operacyjnej w branży motoryzacyjnej na poziomie ponad 4,5 proc. w latach 2019-2021. W pierwszej połowie roku wyniosła ona 3,7 proc.

Francuski producent samochodów spodziewa się, że europejski rynek motoryzacyjny skurczy się w tym roku o 25 proc., w Chinach o 10 proc., a w Ameryce Łacińskiej i Rosji o 30 proc.

W skład Grupy PSA wchodzą marki Peugeot, Citroën, DS, Opel i Vauxhall.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane