Wyniki lepsze niż przed rokiem

Robert Grzeszczuk
opublikowano: 11-06-1999, 00:00

Wyniki lepsze niż przed rokiem

PEKAO DOKUPUJE: Od pewnego czasu Pekao SA szybko zwiększa zaangażowanie w funduszu, któremu szefuje Ireneusz Nawrocki.

Mimo że w pierwszym kwartale tego roku “Jedenastka” odnotowała stratę netto sięgającą prawie 1,7 mln zł, to wyniki działalności funduszu prezentują się lepiej niż przed rokiem.

O ponad 43 proc.w porównaniu z I kwartałem 1998 r. zmniejszyła się strata netto z inwestycji, na co wpływ miały lepsze niż przed rokiem wyniki spółek portfelowych, a także o ponad 700 tys. niższe koszty operacyjne funduszu.

W pierwszym kwartale fundusz zawarł z Przedsiębiorstwem Transportowo-Spedycyjnym Cemet (spółką z portfela wiodącego) umowę w sprawie sprzedaży 300 tys. akcji Instalu Kraków. Wartość tej transakcji wyniosła 1,5 mln zł. Do Cemetu została wniesiona także część udziałów w Pekabeksie (również wchodzącym w skład portfela wiodącego).

„Jedenastka” podpisała także z Enterprise Investors umowę w sprawie sprzedaży 165,9 tys. akcji spółki Computer Service Support. Wartość tej transakcji wynosi prawie 3,28 mln zł.

Warto także nadmienić, że w ostatnim dniu ubiegłego roku fundusz podpisał z byłą firmą zarządzajacą KN Wasserstein ugodę, która definitywnie rozstrzyga wszystkie kwestie związane z wypowiedzeniem umowy o zarządzanie.

Fundusz dokupił na giełdzie znaczące pakiety akcji PEMB Energopol Sosnowiec, zwiększając swój stan posiadania początkowo do 36,24 proc. akcji (uprawniających do wykonywania 18,95 proc. głosów na WZA), a następnie do 42,28 proc. (22,11 proc. głosów).

„Jedenastka”, obok Trzeciego NFI, należy do funduszy, nad którymi kontrolę sprawuje Pekao SA. Od kilku dni udział banku w kapitale akcyjnym XI NFI przekracza 28,5 proc. Prawdopodobnie zwiększy się on także do ponad 25 proc. w kapitale „Trójki”, co być może w przyszłości zaowocuje konsolidacją tych funduszy. Już teraz majątkami obu zarządza ta sama firma — Trinity Fund Management.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Robert Grzeszczuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Wyniki lepsze niż przed rokiem