Wyniki osłabiły wycenę Mediasetu

Marek Druś
14-09-2006, 00:00

Były premier Włoch Silvio Berlusconi nie miał w środę dobrego humoru. Kontrolowany przez niego koncern medialny Mediaset był jednym z najmocniej przecenionych blue chipów notowanych na giełdzie w Mediolanie. Inwestorzy pozbywali się akcji największego włoskiego prywatnego nadawcy telewizyjnego po zapowiedzi spadku jego tegorocznego zysku operacyjnego. Wpłynęły na to wyniki I półrocza, na zakończenie którego wynik operacyjny okazał się o 18 proc. niższy od osiągniętego rok wcześniej.

Zarząd Mediasetu tłumaczy pogorszenie wyników spadkiem oglądalności. Uwaga widzów skupiała się w I półroczu na transmisjach z XX Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Turynie i piłkarskich mistrzostw świata w Niemczech, a te pokazywał państwowy RAI. W pierwszym półroczu sprzedaż czasu reklamowego Mediasetu spadła o 1,4 proc., do 1,58 mld EUR. Zysk netto spółki wyniósł 332,5 mln EUR i był aż o 22 proc. niższy od osiągniętego rok wcześniej.

Mediaset ma trzy kanały telewizyjne we Włoszech i 90 proc. rynku reklamy telewizyjnej. Jest także właścicielem hiszpańskiego Gestevision Telecinco.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Wyniki osłabiły wycenę Mediasetu