Wyniki P&G przebiły oczekiwania

Koncern Procter & Gamble, jeden z największych na świecie producentów szybkozbywalnych produktów konsumenckich, w tym środków higieny wypracował w minionym kwartale rezultaty lepsze od oczekiwanych przez analityków, donosi Reuters.

Zysk netto w IV kwartale roku finansowego zakończonego 30 czerwca 2016 r.  podskoczył do 1,95 mld USD co w przeliczeniu na akcję daje kwotę 69 centów. Rok wcześniej był o niemal cztery razy niższy i wyniósł 521 mln USD (18 centów na akcję). Warto jednak zaznaczyć, że wynik sprzed roku obciążony był opłatami związanymi z dekonsolidacją działalności spółki w Wenezueli.

Sprzedaż netto zmniejszyła się o 2,7 proc. do 16,1 mld USD i był to już ósmy z rzędu kwartalny spadek tego wskaźnika. Wynik okazał się mimo to lepszy niż oczekiwano – mediana prognoz zakładała poziom 15,83 mld USD. 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Świat / Wyniki P&G przebiły oczekiwania