Wyniki spółek zaniepokoiły graczy z Wall Street

opublikowano: 28-01-2019, 22:07

Od spadków rozpoczął się nowy tydzień na amerykańskich giełdach. Na wskaźnikach ważyły rozczarowujące raporty i prognozy kilku istotnych dla rynku spółek, w tym takich gigantów jak Caterpillar czy Nvidia.

Ich rezultaty i oczekiwania potwierdzają negatywny wpływ na działalność ze strony spowalniającej chińskiej gospodarki. A to z miejsca budzi nowe obawy inwestorów o przyszłe zyski spółek.

NYSE, Wall Street
Zobacz więcej

NYSE, Wall Street fot. Bloomberg

Szacuje się, że zyski spółek wchodzących w skład indeksu S&P500 wzrosły w czwartym kwartale 2018 r. o około 14 proc., jednak oczekiwania względem 2019 r. zostały obniżone z 6,3 do 5,6 proc. Spośród spółek jakie do tej pory przedstawiły wyniki za miniony kwartał około 73 proc. udało się przebić projekcje analityków.

W spadkowy trend na rynku akcji wpisywała się także taniejąca ropa, która odciskała piętno na wycenie walorów spółek energetyczno-paliwowych. Ostatecznie „czarne złoto” zakończyło dzień w przypadku odmiany WTI spadkiem o 3,2 proc. do 51,99 USD. Jedną z przyczyn przeceny ropy była informacja o pierwszym w tym roku wzroście liczby wiertni w USA, co może zapowiadać dalszy wzrost wydobycia.

Choć spadki wyhamowały w drugiej części sesji, jednak nie udało się odrobić całości strat. Ostatecznie na finiszu sesji indeks DJ IA tracił 0,85 proc. Wskaźnik S&P500 zniżkował o 0,79 proc. zaś technologiczny Nasdaq spadał o 1,11 proc. 

c3b39424-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Opowieści z arkusza zleceń
Newsletter autorski Kamila Kosińskiego
ZAPISZ MNIE
Opowieści z arkusza zleceń
autor: Kamil Kosiński
Wysyłany raz w miesiącu
Kamil Kosiński
Newsletter z autorskim podsumowaniem najciekawszych informacji z warszawskiej giełdy.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu