Czytasz dzięki

Wyniki Tiffany'ego lepsze niż oczekiwano

ARŻ, Bloomberg
opublikowano: 27-08-2020, 14:16

Amerykańska firma jubilerska odnotowała spadek globalnej sprzedaży o 29 proc. w kwartale zakończonym 31 lipca, co stanowi znaczną poprawę w porównaniu z 45-procentowym spadkiem w poprzednim okresie.

Spadki pomogło powstrzymać odrodzenie sprzedaży w Chinach kontynentalnych, które są kluczowym rynkiem dla jubilerów. 

Tiffany odnotował również wzrost zakupów dokonywanych na platformach e-commerce. Zazwyczaj nie jest to łaskawy rynek dla dóbr luksusowych, ponieważ konsumenci wolą zobaczyć kupowany towar na żywo. Sprzedaż w internecie wzrosła w drugim kwartale aż o 123 proc. i stanowiła 15 proc. ogółu.

Słabe wyniki z pierwszego kwartału podsycały obawy na temat finalizacji przejęcia Tiffany’ego przez francuski koncern LVMH, właściciela Louis Vuitton. Umowę o wartości 16 mld USD podpisano w ubiegłym roku, a fuzja miała stać się faktem do 24 sierpnia. Ostatecznie została przesunięta o trzy miesiące, jednak lepsza sytuacji ekonomicznej amerykańskiego jubilera sprawia, że niepokoje stały się mniej wyraźne.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ARŻ, Bloomberg

Polecane