Wyprodukuj sobie biopaliwo w... ogródku

DI
01-09-2009, 11:19

Amerykańska firma E-FUEL ma sposób na rosnące ceny ropy naftowej. Jest nim MicroFueler - urządzenie, dzięki któremu paliwo można produkować w przydomowym ogródku!

Jak donosi portal Biolechnolgia.pl, aparat można zainstalować w domu jak typowy sprzęt AGD, np. pralkę. Wystarczy podłączyć do prądu, wody i kanalizacji. Zużywa do 3 litrów wody oraz 3 KWh prądu w celu wyprodukowania jednego litra paliwa. Pracuje w temperaturach pomiędzy -29 a 49°C. Koszt instalacji to około 10.000 USD. Niestety MicroFueler jest na razie dostępny tylko w USA, ale rosnący popyt na biopaliwo być może pozwoli na wprowadzenie produktu na Stary Kontynent.

Pierwszy model został wprowadzony do sprzedaży w marcu 2008 roku w USA, ale jego gabaryty zniechęcały wielu klientów. Ten przedstawiony w tym roku jest o 60% mniejszy i 80% lżejszy, a także ma możliwość monitorowania pracy przez cała dobę za pomocą Internetu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Transport i logistyka / Wyprodukuj sobie biopaliwo w... ogródku