Wyprzedaż dzień przed Świętem Dziękczynienia

Marek Druś
opublikowano: 27-11-2008, 00:00

Europejscy inwestorzy realizowali w środę zyski po dwóch dniach wzrostów. Rynek zignorował ogłoszenie planu pobudzenia unijnej gospodarki. Do zakupów nie zachęcał spadek kontraktów na indeksy amerykańskich giełd, pogłębiony po publikacji słabych danych makro za oceanem.

Krótko przed rozpoczęciem handlu na Wall Street spadała wartość zdecydowanej większości europejskich indeksów branżowych. Najmocniej tracił wskaźnik spółek użyteczności publicznej. Powodem była znaczna przecena akcji GDF Suez. Druga na świecie spółka branży dała do zrozumienia, że jej wyniki w czwartym kwartale będą słabe, jeśli nie podwyższy cen gazu. Spadek notowań ropy wywołał zwiększoną podaż akcji Shella, BP i Total. Sesje w USA rozpoczęły się spadkami indeksów. Duże rozczarowanie wywołała wiadomość o największym od dwóch lat spadku zamówień na dobra trwałe i największym od 7 lat spadku wydatków konsumentów. Taniały akcje detalistów — Wal-Marta, Targetu i Costco. Jutro "czarny piątek", najważniejszy dla nich dzień w roku, rozpoczynający sezon zakupów.

Marek Druś

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Surowce / Wyprzedaż dzień przed Świętem Dziękczynienia