Wyprzedaż ropy nie zniechęca do akcji

Mimo pogłębiającego się załamania cen ropy naftowej indeksy giełdy nowojorskiej odrabiają straty z ostatniej wyprzedaży.

W poniedziałkowym handlu na giełdzie nowojorskiej trwa odbicie z poprzednich dni. Pogłębia się jednak przecena ropy naftowej. Po półtorej godziny handlu S&P500 zyskuje 0,3 proc., Dow Jones utrzymuje się 0,2 proc. pod kreską, a Nasdaq rośnie o 0,7 proc. Bezruch trwa na warszawskiej giełdzie, gdzie WIG traci 0,3 proc.

Pogłębia się jednak załamanie cen ropy naftowej. Ceny odmiany brent zeszły poniżej 85 USD za baryłkę, powiększając poniesione od początku roku straty do 24 proc. Przed ogłoszeniem wyników kwartalnych 1,7 proc. zyskują papiery Apple. Notowania IBM załamały się jednak o 7,1 proc. Po publikacji słabych wyników inwestorzy obawiają się, że spółka zbyt wolno przechodzi na technologię cloud computing.

- Wszystko, co dzisiaj się dzieje, jest związane z wynikami kwartalnymi. Wyniki IBM były wielkim rozczarowaniem, ale za to wyniki innych spółek są lepsze od oczekiwań – komentowała dla agencji Bloomberg Karyn Cavanaugh, strateżka towarzystwa Voya Investment Management.

fot. Bloomberg
fot. Bloomberg
None
None
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Wierciszewski

Polecane