Wysokie odsetki nie od każdej złotówki

  • Ewa Bednarz
opublikowano: 22-10-2013, 00:00

Invest-Bank promuje Lokatę Dzień Dobry oprocentowaniem 6,7 proc. Zanim jednak ktoś się skusi, powinien zajrzeć do regulaminu.

Depozyt przeznaczony jest dla nowych klientów i tych, którzy nie mieli lokat w Invest-Banku przez ostatnie pół roku lub dłużej. Na lokatę można wpłacać od 1 tys. zł do 15 tys. zł na trzy lub sześć miesięcy i założyć do 15 lokat, a więc wpłacić do 225 tys. zł, jak podkreśla bank, na doskonałych warunkach. Warunki doskonałe jednak nie są, a odsetki nie będą wysokie, ponieważ oprocentowanie jest naliczane progresywnie od nadwyżki wpłaconych pieniędzy ponad ustalone progi.

Na lokacie trzymiesięcznej, przy wpłacie od 1 tys. zł do 5 tys. zł, oprocentowanie wyniesie 2,2 proc. i aż do wpłaty 12 tys. zł nie przekroczy 2,9 proc. Dopiero nadwyżka między 12 a 15 tys. zł zostanie nagrodzona odsetkami wysokości 6,5 proc. w skali roku, a więc realnie naliczone zostaną tylko od 3 tys. zł.

Mechanizm działa tak samo w przypadku lokaty półrocznej, tylko oprocentowanie jest nieznacznie wyższe. Dla wpłat od 1 do 5 tys. zł wynosi 2,4 proc. i progowo wzrasta. Dla nadwyżki wpłat od 8 do 12 tys. zł dochodzi do 3,1 proc. Na 6,7 proc. można liczyć tylko w przypadku nadwyżki między 12 a 15 tys. zł. Promocja trwa do końca roku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Ewa Bednarz

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Wysokie odsetki nie od każdej złotówki