Czytasz dzięki

Wystawa dzieł Rajmunda Ziemskiego

opublikowano: 26-09-2019, 22:00

Sezon 2019/2020 Galeria Opera w Teatrze Wielkim — Operze Narodowej otwiera wystawą prac Rajmunda Ziemskiego — jednego z najwybitniejszych abstrakcjonistów w historii współczesnego malarstwa polskiego.

Wychowanek warszawskiej ASP i Artura Nachta-Samborskiego debiutował podczas słynnej wystawy w Arsenale w 1955 r. „Przeciw wojnie — przeciw faszyzmowi”, by potem związać się z Marianem Boguszem oraz Galerią Krzywe Koło i wkrótce podbić galerie w kraju i za granicą. Stworzył własny, niepowtarzalny język malarski, który cechuje perfekcyjne wyczucie barwy oraz wyjątkowy sposób łączenia gładko położonej farby, rozlewanej cienkimi stróżkami z kładzioną grubymi warstwami, która w swojej fakturze przypomina rodzaj chropowatej narośli, liszajów.

Na wystawie można obejrzeć — do 1 grudnia 2019 r. — obrazy, gwasze i rysunki artysty z każdego okresu jego twórczości: od figuratywnych obrazów kobiecych głów z lat 50. po słynne abstrakcyjne pejzaże z późniejszych i ostatnich lat jego życia — zarówno te na papierze, jak i te malowane grubo kładzioną farbą na płótnach zbitych w kształt krzyża.

1646e18c-8c31-11e9-bc42-526af7764f64
Puls Biznesu po godzinach
Newsletter, który pozwoli odpocząć od codziennych newsów. Sylwetki ludzi biznesu, trendy, reportaże i podcasty
ZAPISZ MNIE
Puls Biznesu po godzinach
autor: Marcin Goralewski
Wysyłany raz w tygodniu
Marcin Goralewski
Newsletter, który pozwoli odpocząć od codziennych newsów. Sylwetki ludzi biznesu, trendy, reportaże i podcasty
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Karolina Guzińska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy