Wysyp biur w stolicy

opublikowano: 17-01-2012, 00:00

Prognozowana na 2012 r. podaż powierzchni biurowej w Warszawie będzie najwyższa od sześciu lat. Czy kryzys mamy za sobą?

W 2012 r. w Warszawie powstanie 254 tys. mkw. biur — tak wskazują wyliczenia analityków Jones Lang LaSalle. Zwiększenia podaży można oczekiwać już w drugiej połowie roku. Będzie to spore odbicie po dłuższej stagnacji. W 2011 r. w stolicy pojawiło się zaledwie 122 tys. mkw. nowej powierzchni biurowej, a to oznacza podaż najmniejszą od sześciu lat.

Zobacz więcej

Wmurowanie kamienia węgielnego pod biurowiec Senator miało miejsce w 2011 r., jego oddanie do użytko zaplanowano na 2012 r.

— Przyczyną była mała liczba budów rozpoczętych w 2009 i w pierwszej połowie 2010 r. Ale w ubiegłym roku rozpoczęła się realizacja kilku spektakularnych inwestycji, dzięki czemu sytuacja powinna się poprawić już za pół roku. Tylko cztery największe inwestycje planowane na rok 2012 — Wilanów Office Park, Senator, Green Corner, pierwsza faza Business Garden — dostarczą na rynek ponad 100 tys. mkw. biur — wylicza Tomasz Czuba, dyrektor w dziale powierzchni biurowych Jones Lang LaSalle. To niewiele mniej niż w całym ubiegłym roku.

Więcej przeczytasz we wtorkowym "Pulsie Biznesu" lub tutaj>>

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Bełcik

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu