Wyższe wypłaty z tanich polis

PAP
28-08-2014, 06:50

Ceny ubezpieczeń komunikacyjnych są w Polsce o połowę niższe niż w krajach regionu. Wysokość odszkodowań jednak mocno rośnie dzięki kancelariom odszkodowawczym, informuje "Rzeczpospolita".

fot. Grzegorz Kawecki
Zobacz więcej

fot. Grzegorz Kawecki

Wartość pojedynczych odszkodowań skoczyła w ostatnich latach w Polsce nawet dziesięciokrotnie. "Ktoś znalazł sposób, aby coś ugrać kosztem towarzystw ubezpieczeniowych, ale każdą złotówkę, jaką wyciągnie z naszej kieszeni, tak naprawdę wyciągnie z kieszeni klienta" - mówi Tomasz Tarkowski, wiceprezes PZU.

Tym "kimś" są kancelarie odszkodowawcze, które do upadłego walczą w sądach o jak najwyższe wypłaty od towarzystw. Ubezpieczyciele podkreślają, że wpływy ze sprzedaży polis są zbyt niskie, by pokryć kwoty, których wypłaty nakazują sądy.

Towarzystwa szacują, że ceny ubezpieczeń komunikacyjnych powinny wzrosnąć, i to nawet o 70 proc. Jednak - na szczęście dla kierowców - podwyżki uniemożliwia trwająca od paru lat wojna cenowa. W jej wyniku OC w Polsce jest najtańsze w regionie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Transport i logistyka / Wyższe wypłaty z tanich polis