Czytasz dzięki

Wzrósł zysk Blackstone Group, spadła wartość zarządzanych aktywów

opublikowano: 23-04-2020, 14:19

Największy na świecie zarządzający alternatywnymi aktywami, fundusz Blackstone Group odnotował w pierwszym kwartale 2020 r. wzrost zysku, ale rynkowy potentat również odczuł pierwsze skutki pandemii koronawirusa, donosi Reuters.

Amerykańska firma, w portfelach której są m.in. aktywa związane z rynkiem nieruchomości czy private equity, pochwaliła się 4,4-proc. wzrostem zysku przypadającego dla udziałowców do poziomu 557,1 mln USD z 538 mln rok wcześniej. To daje zysk na poziomie 46 centów na akcję. Wskaźnik EPS okazał się niższy niż mediana prognoz analityków zakładająca wartość rzędu 50 centów.

Wartość portfela private equity spadła o 21,6 proc. w pierwszym kwartale, w porównaniu z 20 proc. spadkiem porównywalnych akcji z indeksu S&P 500. 

Łączna wartość aktywów zarządzanych przez Blackstone zmniejszyła się w ciągu trzech pierwszych miesięcy 2020 r. do 538 mld USD, z 571,1 mld USD na koniec grudnia 2019 r. 

Fundusz zapowiedział wypłatę dywidendy w kwocie 39 centów na akcję.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane