Wzrosły obroty na Jutrzence

Dariusz Karolak
21-05-2001, 00:00

Wzrosły obroty na Jutrzence

Indeks branży spożywczej nie ma na razie sobie równych. Od 2 sesji mocno handluje się Jutrzenka, której udało się pokonać opór linii szyi 4-miesięcznej formacji odwórconej głowy i ramion (15,5). Nadrzędny jest jednak długoterminowy kanał spadkowy. Zamknięcie zbliżyło się do górnej linii kanału (17). Trwa walka o to, która z formacji okaże się silniejsza. Zasięg wybicia z r-g-r wynosi 20 zł, co oznaczałoby pokonanie 17 zł i tym samym zakończenie długoterminowej bessy. Osobiście uważam, że opór 17 zł zadziała i zanim na dobre pożegnamy bessę kurs wykona ruch powrotny do 15,5 zł.

Mimo obserwowanej poprawy sposób wykorzystania kapitału pozostawia wiele do życzenia. Zadowoleni są tylko posiadacze akcji uprzywilejowanych. Czas to zmienić. Dlatego zamiast dywidendy lepiej za zyski umorzyć akcje skupione z rynku, albo pomyśleć o połączeniu z krajową konkurencją.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dariusz Karolak

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Wzrosły obroty na Jutrzence