Wzrośnie kapitał Limito

Główny akcjonariusz chce podwyższyć kapitał zakładowy przetwórcy łososia o 45 mln zł.

Paula Fish, czołowy przetwórca szprotów i śledzi, który w kwietniu ujawnił się jako główny akcjonariusz specjalizującego się w łososiu grudziądzkiego Limito, chce podwyższenia kapitału zakładowego spółki. Z planu walnego, które ma się odbyć 18 lipca, wynika, że chodzi o niebagatelną kwotę 45 mln zł — kapitał zakładowy Limito wynosi 10 mln zł. Zarządzający spółką nie chcieli tego komentować. Podwyższenie kapitału ma się odbyć z wyłączeniem prawa poboru dotychczasowych akcjonariuszy w całości.

Przez ostatnie lata przetwórca łososia napisał sobie dość burzliwą historię. W marcu 2012 r. było huczne otwarcie nowoczesnej fabryki w Grudziądzu, ale ostro drożejący łosoś sprawił, że spółka popadła w problemy finansowe. Fundusz Avallon, jej główny akcjonariusz, zaczął szukać inwestora branżowego, jednocześnie przeżywając zawirowania prawne związane ze sporem z założycielem Limito (wówczas mniejszościowym akcjonariuszem), któremu zarzucał działalność konkurencyjną wobec spółki. Ten przekonywał, że to Avallon zrezygnował z działalności na tej części rynku, za którą wzięła się jego żona, a z nią miał rozdzielność majątkową. Sądowe spory zakończył Robert Wijata, wieloletni wiceprezes rybnego Graala, który pokazał się jako prezes i większościowy akcjonariusz Limito w czerwcu ubiegłego roku. W kwietniu odszedł ze spółki, a w jego miejsce przyszła spółka Sławomira Gojdzia — Paula Fish. © Ⓟ

27,44 NOK za kg Tyle wynosiła średnia cena za norweskiego łososia, gdy Limito uruchamiało zakład w marcu 2012 r. W czerwcu tego roku było to już 78,74 NOK.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Michalina Szczepańska

Polecane