Wzrost cen domów w USA wyhamował w IV kwartale

opublikowano: 12-02-2019, 19:18

Wzrost cen domów w Stanach Zjednoczonych spowolnił w czwartym kwartale 2018 r., donosi Reuters. To rezultat wzrostu na rynku liczby ofert sprzedaży nieruchomości.

Średnia cena dla istniejącego domu jednorodzinnego wyniosła 257 700 USD, o 4 procent więcej niż w czwartym kwartale 2017 r., wynika z danych National Association of Realtors. W trzecim kwartale 2018 r. ceny wzrosły o 4,8 procent w ujęciu rocznym.

Sprzedaż domów zmniejszyła się w ostatnich trzech miesiącach minionego roku, m.in. z powodu wzrostu oprocentowania kredytów hipotecznych.  Na koniec grudnia na rynku było około 1,55 min domów dostępnych do sprzedaży, co stanowi wzrost o 6,2 proc. w stosunku do 2017 r.

Ceny domów w dalszym ciągu rosły na ogromnej większości rynków -  napisał w raporcie Lawrence Yun, główny ekonomista grupy Realtors. Dodał jednak, że "przy stale rosnącej ilości domów na sprzedaż ceny domów rosną obecnie w wolniejszym i zdrowszym tempie".

65937540-8c2f-11e9-bc42-526af7764f64
Nieruchomości
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE
Nieruchomości
autor: Dominika Masajło, Paweł Berłowski
Wysyłany raz w tygodniu
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu