Wzrostowe odreagowanie w Europie

Łukasz Banach, Młodszy Analityk Rynków Finansowych XTB
opublikowano: 13-11-2014, 11:35

Po wczorajszych spadkach, które wynikały z silnej przeceny europejskich banków dzisiaj mamy wzrostowe odreagowanie. Z kolei w USA sesja przebiegała spokojnie, co wynikało z braku ważnych danych makro w czasie środowego handlu.

Sesja w Azji przebiegała w pozytywnych nastrojach. Nikkei225 zyskał 1,14%, indeks chińskich spółek notowanych na giełdzie w Hong Kongu zakończył notowania +0,44% powyżej wczorajszego zamknięcia, a Shanghai SE Composite znalazł się na niewielkim minusie. W początkowych godzinach handlu mieliśmy spadki, które wynikały ze słabych odczytów makro w chińskiej gospodarce. Głównym sektorem, który tracił w Azji były spółki związane z produkcją ropy, także gorszy od oczekiwań odczyt produkcji przemysłowej w Chinach negatywnie wpłynął na inwestorów. Jednak w drugiej części sesji rynek ponownie rozpoczął kupowanie akcji co przełożyło się na wzrostowe zakończenie sesji na giełdzie w Tokio oraz w Hong Kongu. Europejskie parkiety rozpoczęły dzisiejsze notowania w bardzo dobrych nastrojach. Główne indeksy zyskują po tym jak wczoraj obserwowaliśmy sporą wyprzedaż na europejskim rynku akcji. Przecena wynikała z informacji dotyczących kar, które zostały nałożone na największe banki w związku z manipulacjami na rynku forex. Zwyżce którą obserwujemy na DAXie sprzyja rekomendacja kupna spółki Bayer, która zyskuje ponad 1,0%. Sporo zyskują także akcje KBC (+3,9%), co wynika z lepszych od oczekiwań wyników za trzeci kwartał.

W Warszawie także mamy wyraźne wzrosty. Indeks dwudziestu największych spółek zyskuje +0,44%. Wśród komponentów WIG20 najlepiej radzą sobie TauronPE, PKB Orlen, a także KGHM. Po przeciwnej stronie rynku znajdują się PZU, Lotos oraz PGNiG.


© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Łukasz Banach, Młodszy Analityk Rynków Finansowych XTB

Polecane