Wzrostowy handel na Wall Street

WST
opublikowano: 23-12-2011, 15:44

Ostatnia przed świętami sesja na amerykańskich parkietach toczy się w dobrych nastrojach. Indeksy zwyżkują.

Analitycy oczekują, że piątkowy handel będzie toczył się dosyć spokojnie i przy mniejszych niż zwykle obrotach. To zrozumiałe, zważywszy na fakt, że giełda z Wall Street zamknięta też będzie w poniedziałek.

Pewien wpływ na przebieg dzisiejszej sesji mają dane makro.  Te opublikowane już miały mieszany charakter. O ile cieszyć mogła wyższa od prognoz dynamika zamówień na dobra trwałego użytku ogółem w listopadzie, o tyle wczytanie się w jej strukturę może nieco niepokoić. Była ona głównie „sprawą” zamówień na środki transportu.

Z ostrożnością też trzeba podchodzić do danych o dochodach i wydatkach konsumentów. W obu przypadkach ich wzrost okazał się niższy niż liczyli analitycy.
Przed nami jeszcze istotny odczyt sprzedaży nowych domów.

Uwagę inwestorów piątek przykuwają papiery spółki Rambus. Technologiczna firma poinformowała w trakcie czwartkowej sesji o porozumieniu patentowym z Broadcom.

Spada kurs akcji spółki Mead Johnson Nutrition. Powodem jest wycofanie produktu spółki dla dzieci Enfamil Newborn z półek sieci Wal-Mart po śmiertelnym wypadku w wyniku spożycia.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: WST

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Świat / Wzrostowy handel na Wall Street