Wzrostowy handel na Wall Street

opublikowano: 12-02-2019, 22:08

Indeksy amerykańskich giełd zgodnie zyskiwały we wtorek na wartości, zaś inwestorzy na fali optymizmu związanego z ostatnim etapem negocjacji handlowych Waszyngtonu z Pekinem, zwiększali swoje zaangażowanie w akcje.

W rezultacie na zamknięciu sesji na Wall Street indeks blue chipów Dow Jones IA rósł o 1,49 proc. Z kolei wskaźnik S&P500 obejmujący szerszy rynek drożał o 1,29 proc. Natomiast indeks rynku technologicznego Nasdaq wzmocnił się o 1,46 proc.

Wall Street, NYSE
Zobacz więcej

Wall Street, NYSE fot. Bloomberg

Przy kolejnym dniu z niemal pustym kalendarzem danych makro uwaga handlujących skupiała się przede wszystkim na doniesianich napływających z amerykańsko-chińskiego szczytu dyplomatycznego dotyczącego taryf celnych i wzajemnej wymiany handlowej. Inwestorzy pozytywnie też odnieśli się do informacjio o osiągnięciu przez amerykańskich prawodawców porozumienia, dzięki któremu można będzie uniknąć kolejnego częściowego zamknięcia rządowych instytucji.

Na rynku obserować można było spory optymizm, efektem czego było pierwsze od 4 grudnia przebicie przez indeks S&P500 200-dniowej średniej kroczącej, co wskazuje na długoterminowy wzrost. Wskaźnik jest obecnie około 7 proc. poniżej historyczneg szczytu z 20 wrzesnia minionego roku. 

Na wartości powyżej 1 proc. zyskiwało osiem z 10 głównych sektorów. Jedynie sektor nieruchomości handlowano nieco niżej, na co być może wpływ miała informacja o spowolnieniu wzrostu cen domów w czwartym kwartale zeszłego roku.

c3b39424-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Opowieści z arkusza zleceń
Newsletter autorski Kamila Kosińskiego
ZAPISZ MNIE
Opowieści z arkusza zleceń
autor: Kamil Kosiński
Wysyłany raz w miesiącu
Kamil Kosiński
Newsletter z autorskim podsumowaniem najciekawszych informacji z warszawskiej giełdy.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu