Wzrostowy trend złotego powinien się utrzymać

Kamil Gaworecki
opublikowano: 11-07-2007, 00:00

Polityczna bomba nie zaszkodziła złotemu. Polska waluta pokazała wczoraj swoją siłę, odrabiając część strat, szczególnie w relacji do dolara, który kosztował 2,7580 zł. Mocno trzymało się euro, wyceniane na 3,7680 zł. Duży udział miał w tym rosnący kurs tej waluty za granicą.

Inwestorzy starali się zachowywać spokój, analizując drogi wyjścia z politycznego pata. Dwa najbardziej prawdopodobne rozwiązania — wybory i rząd mniejszościowy, szukający poparcia PO, w długiej perspektywie powinny być korzystne dla gospodarki. Pieniądze nie lubią niepewności. Dlatego nasza waluta może jeszcze nieco ucierpieć na zamieszaniu i z powodu zyskującego przed posiedzeniem Banku Japonii jena. Jednak długoterminowy trend wzrostowy złotego nie jest zagrożony. Poziomy 3,7750 zł i 2,7750 zł powinny powstrzymywać wzrost euro i dolara.

Kamil Gaworecki

DM TMS Brokers

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Gaworecki

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Wzrostowy trend złotego powinien się utrzymać