Wzrosty globalnych akcji

opublikowano: 22-11-2022, 11:45
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Globalne akcje rosną we wtorek, odrabiając część strat z poprzedniego dnia, ponieważ poprawa apetytu inwestorów na ryzyko pociągnęła za sobą przepływy do akcji i towarów, chociaż obawy o większą liczbę przypadków infekcji wirusem COVID-19 w Chinach złagodziły zyski – podaje agencja Reutersa.

Budynek Rezerwy Federalnej (Fed) w Waszyngotnie
Budynek Rezerwy Federalnej (Fed) w Waszyngotnie
Fot. Samuel Corum/Bloomberg

Rezerwa Federalna opublikuje protokoły ze swojego ostatniego posiedzenia w środę, a inwestorzy będą je przeglądać w celu uzyskania wglądu w poglądy decydentów na temat perspektyw inflacji i wzrostu gospodarczego.

Kurs dolara wycofał się z silnych nocnych wzrostów, podczas gdy notowania ropy zrobiły sobie przerwę po poniedziałkowym odwrocie.

Indeks akcji MSCI All-World poszedł w górę o 0,2 proc., rozpoczynając drugi miesiąc z rzędu wzrostów – najdłuższy okres zwyżek od końca 2021 roku.

W Azji chińskie blue chipy zamknęły się w ciągu dnia bez zmian, spadając aż o 0,5 proc., podczas gdy japoński Nikkei wzrósł o 0,6 proc.

Chińskie akcje znalazły się pod presją po tym, jak Pekin zamknął we wtorek parki, centra handlowe i muzea, podczas gdy kolejne miasta wznowiły masowe testy na wirusa COVID-19, ponieważ liczba przypadków wzrosła, co podsyciło obawy o uderzenie w drugą co do wielkości gospodarkę świata.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Oskar Nawalany, Reuters

Polecane