Czytasz dzięki

Wzrosty na europejskich rynkach akcji

opublikowano: 19-03-2020, 18:11

Nastroje w Europie poprawiło ogłoszenie przez Europejski Bank Centralny programu zakupu obligacji za 750 mld EUR.

Giełda w Londynie wzrosła o 1,8 proc., we Frankfurcie o 2,0 proc., a w Paryżu o 2,7 proc. Stoxx Europe 600 rósł o 2,9 proc.

W czwartek „zapunktowała” u inwestorów prezes EBC, Christine Lagarde, która zadeklarowała brak jakichkolwiek ograniczeń w działaniach mających poprawić sytuację gospodarczą strefy euro. Philippe Waechter, główny ekonomista Ostrum Asset Management podkreśla, że pomysł jest prosty.

- Państwa będą wydawały mnóstwo pieniędzy na przeciwdziałanie gospodarczym skutkom epidemii. W tym samym czasie stopy procentowe muszą zostać niskie, aby uniknąć szoku zarówno dla budżetów, jak i dla firm. EBC zajmie się ich neutralizacją – powiedział. 

Najmocniej drożały w czwartek akcje sektora energii, co wynikało z odbicia cen ropy, która dwucyfrowo staniała dzień wcześniej. Duży popyt było widać także w segmencie ochrony zdrowia, usług telekomunikacyjnych i finansowym. Słabo wyglądały na tle rynku segmenty górnictwa, użyteczności publicznej i handlu detalicznego. 

251dc9e0-90f6-11e9-bc42-526af7764f64
To musisz wiedzieć dziś rano
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
To musisz wiedzieć dziś rano
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany codziennie
Kamil Zatoński
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane