Wzrosty na giełdach Azji, Shanghai Composite powyżej 3000 pkt.

opublikowano: 04-03-2019, 06:53

Giełdy w Azji rosną w związku z rosnącym przekonaniem o zbliżającym się zakończeniu wojny handlowej USA i Chin. W Szanghaju główny indeks wspiął się najwyżej od czerwca.

Shanghai Composite Index rośnie o 2,3 proc. i pokonał w poniedziałek psychologiczną barierę 3000 pkt. Indeks zyskał już 25 proc. od 3 stycznia, co oznacza wzrost kapitalizacji chińskich spółek o 1,5 bln USD. Analitycy zwracają uwagę, że dynamika wzrostu chińskiego rynku akcji nie była tak duża od bańki z 2015 roku. Wskaźnik RSI indeksu Shanghai Composite jest blisko tegorocznego maksimum. Niemal wszystkie z ok. 1,5 tys. spółek wchodzących w skład indeksu jest notowana powyżej długoterminowych średnich.

Giełda w Szanghaju
Wyświetl galerię [1/2]

Giełda w Szanghaju Bloomberg

Na innych azjatyckich giełdach panują podobnie optymistyczne nastroje. W Tokio Nikkei 225 rośnie o 1,0 proc., tyle samo rośnie Hang Seng w Hongkongu. W Seulu choć Kospi spada o 0,2 proc., to technologiczny Kosdaq idzie w górę aż o 2,3 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy