Wzrosty na Wall Street

opublikowano: 26-03-2021, 16:06

Na amerykańskich rynkach akcji przeważa popyt pomimo rosnących rentowności obligacji i umacniającego się dolara.

Rentowność obligacji rośnie, ale wciąż jest poniżej szczytów z poprzedniego tygodnia. Ropa WTI drożeje o ponad 4 proc. w związku z obawą o podaż spowodowaną przez przedłużającą się blokadę Kanału Sueskiego.

fot. Bloomberg
fot. Bloomberg

Po około 90 minutach sesji Dow Jones i S&P500 rosły o ok. 0,5 proc., a zwyżka Nasdaq wynosiła 0,4 proc. Popyt przeważał w 9 z 11 głównych segmentach S&P500. Największym cieszyły się akcje spółek finansowych (1,0 proc.), energii (1,1 proc.) i materiałowych (1,3 proc.). Najsłabsze były segmenty usług telekomunikacyjnych (-0,1 proc.), gdzie taniały media i rozrywka (-0,5 proc.), oraz spółek użyteczności publicznej (-0,5 proc.).

Drożało 20 z 30 blue chipów ze średniej Dow Jones. Najmocniej rósł kurs Nike (3,0 proc.), przecenionego o 10 proc. przez miniony tydzień. Największą zniżkę ceny notują akcje McDonald’s (-0,7 proc.).

Na Nasdaq rosną kursy większości technologicznych blue chipów o największej kapitalizacji, choć nie najwięcej wartego Apple (-0,2 proc.). W grupie FAANG najmocniej drożeje Facebook (0,8 proc.). Popytem cieszą się spółki branży półprzewodnikowej, m.in. Intela (2,4 proc.), Broadcom (1,9 proc.) i Texas Instruments (2,4 proc.).

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane