Wzrosty na Wall Street

opublikowano: 14-03-2022, 15:53

Indeksy amerykańskich rynków akcji rosną na początku poniedziałkowej sesji. Optymizm inwestorów ma główne źródło w nadziei na przerwanie działań wojennych na Ukrainie.

W niedzielę zarówno strona rosyjska jak i ukraińska zasygnalizowały postęp w rozmowach i możliwość pojawienia się porozumienia. Choć tego, czego miałoby dotyczyć nie ujawniono, wystarczyło to aby poprawić nastroje na rynkach. Widać odpływ pieniędzy z tzw. bezpiecznych przystani, jak złoto, i napływ na rynek aktywów większego ryzyka, jak akcje.

fot. Bloomberg
fot. Bloomberg

Po godzinie sesji Średnia Przemysłowa Dow Jones rosła o 1,0 proc., S&P500 szedł w górę o 0,6 proc., a Nasdaq zwyżkował o 0,1 proc. Indeks PHLX Gold/Silver tracił prawie 3 proc., a KBW Bank rósł o 3,2 proc. na początku tygodnia, podczas którego Fed ma podwyższyć stopy procentowe.

Popyt przeważał w 10 z 11 głównych segmentach rynku. Największym cieszyły się spółki finansowe (2,4 proc.). Podaż przeważała jedynie w segmencie energii (-2,7 proc.), co wiąże się z wyraźnym spadkiem cen ropy i gazu. Rośnie rentowność obligacji USA, w przypadku „dziesięciolatek” przekracza 2,1 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane