Wzrosty na Wall Street

DI, Bloomberg
11-12-2012, 22:05

Główne indeksy amerykańskiej giełdy zakończyły wtorek na plusie. W środę inwestorzy otrzymają pakiet danych od Fed.

Indeks Dow Jones Industrial Average zyskał 0,6 proc., S&P 500 ponad 0,6 proc., a Nasdaq nawet powyżej 1,1 proc. Wśród spółek dobrze radziły sobie papiery American International Group, które drożały o ponad 4 proc. i linii lotniczych Delta Air Lines, które podskoczyły o prawie 6 proc., po tym, jak spółka zdecydowała się kupić 49 proc. udziałów w Virgin Atlantic Airways.

O ponad 2 proc. drożały natomiast akcje Apple. Bank Morgan Stanley utrzymał zalecenie "przeważaj" dla giganta nowych technologii i producenta gadzetów iPhone i iPad.

Napłynęło też trochę danych makro. Deficyt handlowy USA w październiku wzrósł o 4,9 proc. do 42,2 mld USD. We wrześniu wynosił 40,3 mld USD. Import spadł o 2,1 proc. do 222,8 mld  USD, co oznacza, że jest najniższy od kwietnia 2011 r. Eksport spadł z kolei o 3,6 proc. do 180,5 mld USD i jest najniższy od listopada poprzedniego roku.

Departament Handlu podał, że w październiku zapasy hurtowników wzrosły o 0,6 proc., podczas gdy miesiąc wcześniej wzrosły o 1,1 proc. W Niemczech opublikowano indeks instytutu ZEW, który wyniósł 6,9 pkt, a prognozowano wynik -12 pkt.

Fed rozpoczął we wtorek dwudniowe spotkanie. W środę inwestorzy otrzymają zaktualizowane prognozy dotyczące wzrostu gospodarczego, bezrobocia i inflacji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Świat / Wzrosty na Wall Street