"Wzrosty pompuje Bernanke"

KŁ, Moneynews.com
20-04-2012, 15:20

Polityka Rezerwy Federalnej pompuje rynki do momentu, gdy umrze sztuka dobierania akcji na podstawie fundamentów firm – powiedział James Bianco, prezes Bianco Research.

Ben Bernanke prezes Rezerwy Federalnej, fot. Bloomberg
Zobacz więcej

Ben Bernanke prezes Rezerwy Federalnej, fot. Bloomberg

Od momentu załamania, Rezerwa Federalna pod rządami Bena Bernanke wpompowała biliony dolarów w gospodarkę I obcięła stopy, by zapewnić tanie kredyty w nadziei, że firmy będą inwestować w i zwiększać zatrudnienie. 

Taka polityka, znana również jako ilościowe luzowanie, pompuje ceny akcji. Podobną politykę stosuje również Europejski Bank Centralny i inne banki centralne.

- Wybieranie akcji to martwa sztuka. Najważniejszą osobą w podejmowaniu decyzji inwestycyjnych jest Ben Bernanke. Tak nie powinno jednak być. Znajdujemy się w postkryzysowym środowisku, gdy Fed prowadzi najbardziej ekstremalną w historii politykę, a Europa jest jeszcze bardziej skrajna. To wpływa na wszystkie decyzje inwestycyjne – powiedział Bianco.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KŁ, Moneynews.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / "Wzrosty pompuje Bernanke"