Xiaomi wchodzi na rynek… lodówek

ŁO
opublikowano: 24-10-2019, 12:40

Znany producent smartfonów coraz śmielej poczyna sobie na półkach ze sprzętem AGD. Firma pokazała w Chinach cztery modele lodówek.

Xiaomi dodaje do oferty w Państwie Środka cztery lodówki, które mogą być sterowane za pomocą asystenta głosowego albo aplikacji. Wcześniej wprowadziła m.in. zmywarki do naczyń i klimatyzatory. Producent zachwala minimalistyczny dizajn lodówek, ale na tym nie poprzestaje.

Xiaomi ma już nawet lodówki w swojej ofercie
Xiaomi ma już nawet lodówki w swojej ofercie
ARC

- Oprócz inteligentnego panelu sterowania, lodówka Mi 4-Door Side-by-Side jest również połączona z asystentem Xiao Ai i aplikacją Mi Home. Dzięki sterowaniu głosowemu poprzez głośnik Mi AI lub smartfon Xiaomi użytkownicy mogą bez wysiłku modyfikować temperaturę i tryb chłodzenia kabiny, aby dostosować je do ulubionych potraw - czytamy w komunikacie Xiaomi.  

Chiński producent liczy więc na to, że użytkownicy siedząc na kanapie w pokoju będą na tyle leniwi, że zechcą sterować swoją lodówką korzystając z inteligentnego głośnika. Bez względu na to, jak będzie w rzeczywistości, firma od dawna postrzega duże urządzenia gospodarstwa domowego jako ważny element strategii swojego rozwoju. I ma już wyniki, którymi może się pochwalić.  

Do końca czerwca bieżącego roku liczba urządzeń podłączonych do internetu, z wyłączeniem smartfonów i laptopów, czyli zaliczanych do tzw. internetu rzeczy, sięgnęła na platformie Xiaomi 196 mln sztuk. To wzrost o prawie 70 proc. rok do roku.  

Xiaomi intensywnie rozwija się również w Polsce. W najbliższą sobotę otworzy nowy sklep, tym razem z Białymstoku. To jedenasty Mi Store w naszym kraju, a w listopadzie planowane jest otwarcie kolejnych punktów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ŁO

Polecane