XIII Forum rozdało nagrody

Przemek Barankiewicz
05-09-2003, 09:22

Jak co roku podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy przyznane zostały nagrody dla wybitnych osób i instytucji krajów Europy Środkowowschodniej, które wyróżniły się swoją działalnością i osiągnięciami.

W tym roku firmą naszego regionu uznany został węgierski koncern naftowy MOL - za konsolidacje na rynku koncernów Europy Środkowowschodniej.

Najlepszą Instytucją Europy Środkowowschodniej jest Narodowy Bank Ukrainy - za stabilizację pieniądza i walkę z inflacją.

Pierwszy raz w historii Forum przyznano nagrodę w kategorii Organizacja Pozarządowa Europy Środkowowschodniej, która przypadła Fundacji Batorego - za budowę społeczeństwa obywatelskiego.

Kandydatów zaproponowała Rada Programowa, której przewodził Janusza Steinhoffa, wicepremier w rządzie Jerzego Buzka.

W ubiegłym roku nagrody otrzymali jako Człowiek Europy - Jan Paweł II; firma roku – Pekao SA; firma nowej gospodarki- Skoda Auto oraz instytucja finansowa - PKO BP.

ONO

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Przemek Barankiewicz

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / XIII Forum rozdało nagrody