XTB: dobre wieści dla klientów funduszy inwestycyjnych

opublikowano: 17-01-2007, 17:51

Środowa sesja okazała kolejną w tym tygodniu korzystną dla posiadaczy mniejszych spółek notowanych na GPW w Warszawie.

Środowa sesja okazała kolejną w tym tygodniu korzystną dla posiadaczy mniejszych spółek notowanych na GPW w Warszawie.

Na koniec sesji indeks średnich MIDWIG po wzroście o 1,11% ustanowił kolejny historyczny rekord na poziomie 4 060 pkt, tym samym przebój inwestycyjny minionego roku, czyli fundusze inwestujące w małe i średnie spółki na GPW w Warszawie, znów mają szanse zabłysnąć wynikami. 3-miesięczna stopa zwrotu z tego typu produktów przewyższa wyraźnie wyniki klasycznych funduszy akcji i wynosi nawet ponad 20%!

Po wielu miesiącach praktycznie nieprzerwanych wzrostów indeks MIDWIG skupiający 40 średnich spółek notowanych na rynku podstawowym GPW w Warszawie zanotował jednak w grudniu solidną korektę. Po ustanowieniu na początku miesiąca od szczytu na poziomie 3945 pkt spadł w ciągu kilkunastu sesji do 3582 pkt. Wzrosty zapoczątkowane na początku roku sugerują, że na tym rynku znów są aktywni krajowi inwestorzy instytucjonalni. Prawdopodobnie „temat” funduszy typy MiŚ, będzie jeszcze wykorzystywany przez TFI w 2007 r.

Marek Węgrzanowski, X-Trade Brokers Dom Maklerski

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane