XTB: Obniżki stóp w Europie

XTB DM
opublikowano: 04-12-2008, 08:03

Rynek walutowy niezbyt chętnie reagował wczoraj na publikowane dane makroekonomiczne, mimo iż zdecydowanie nie należały one do kategorii tych, o których zapomina się drugiego dnia. Para EURUSD nie bardzo reagowała nawet na sentyment na rynkach akcji, też zresztą będący bardziej dziełem przypadku niż napływających informacji.

Trochę większą aktywność widać było na parze USDJPY, być może dlatego, że jest ona w ruchu spadkowym i w związku z tym mieliśmy ponad miesięczne minimum na poziomie 92,51. Teoretycznie dziś można by się spodziewać większych ruchów, gdyż decyzje banków centralnych z pewnością nie należą do formalności. Warto pamiętać ciekawą rozgrywkę z poprzedniego miesiąca, kiedy Bank Anglii niespodziewanie obniżył stopy aż o 150 bp, co osłabiło funta o ponad 1%. Brytyjska waluta jednak niemal natychmiast zyskała 2,5%, gdyż decyzja również spowodowała ponad 2% wzrost indeksów Europie, co pociągnęło w górę EURUSD, a ten za sobą funta. Ruch został odwrócony po 13.45 gdyż EBC obniżył stopy „tylko” zgodnie z oczekiwaniami. Tym razem rynek spekuluje o większej niż spodziewana wcześniej obniżce w strefie euro.

Przemysław Kwiecień
X-Trade Brokers Dom Maklerski S.A.
Przemyslaw.kwiecien@xtb.pl  

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: XTB DM

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Waluty / XTB: Obniżki stóp w Europie