XTB poszerza zasięg

opublikowano: 29-04-2018, 22:00

Broker nie chce być kojarzony wyłącznie z rynkiem foreksowym. Buduje szerszą ofertę — także dla raczkujących inwestorów.

Dom maklerski X-Trade Brokers (XTB), kojarzony przede wszystkim z rynkiem walutowym, chce przyciągnąć szerokie grono klientów: od zaawansowanych traderów po początkujących inwestorów. Zmiany zaczyna od poszerzenia oferty produktowej.

Zobacz więcej

Fot. Marek Wiśniewski

— Mamy ambicję stać się kompletnym biurem inwestycyjnym, które jest w stanie zaoferować klientowi produkty niezależnie od jego skłonności do ryzyka i zasobów czasowych. W zeszłym roku uruchomiliśmy kontrakty na bitcoinie, dashu, ethereum, litecoinie oraz ripple’u. W tym półroczu dojdą nowe kryptowaluty. Umożliwimy też krosowanie kryptowalut — mówi Omar Arnaout, prezes XTB.

Miesiąc temu w ofercie brokera pojawiły się również takie instrumenty, jak akcje z GPW, NYSE, NASDAQ, London Stock Exchange, Deutsche Börse i fundusze ETF. Ze względu na udział w przychodach największym rynkiem dla XTB jest Polska (27 proc., a drugim — Hiszpania (18 proc.).

— Europa jest dla nas najważniejsza. Jesteśmy mocnym graczem ze względu na instrumenty walutowe, a chcemy wejść do czołówki również na rynku akcji, które można kupić za pośrednictwem naszej platformy. To cel na ten rok — deklaruje Omar Arnaout.

Spółka przygląda się jednak również nowym rynkom, na których mogłaby zaistnieć — nawet jeszcze w tym roku. Na oku ma Afrykę i Amerykę Łacińską. Ekspansja zależy od perspektyw: lokalnych regulacji i kosztów rozwoju biznesu.

W związku ze zmianami wprowadzonymi przez Europejski Urząd Nadzoru Giełd i Papierów Wartościowych, związanych z obniżeniem dźwigni na rynku forex w celu zabezpieczenia inwestorów, XTB spodziewa się odpływu małych i średnich brokerów. Nie wyklucza akwizycji firm o podobnym profilu, jednak — jak zaznacza prezes — stawia przede wszystkim na wzrost organiczny.

 

59,5 mln zł Taki zysk netto osiągnął XTB w I kw. 2018 r. (10,6 mln zł rok wcześniej)...

25,3 tys. …a tyle aktywnych rachunków prowadzi.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Karolina Wysota

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy