XTB: Rozgrywka na DAX30

Przemysław Kwiecień
opublikowano: 22-02-2010, 09:33

Poniedziałek tradycyjnie zapowiada się dość sennie, przynajmniej jeśli chodzi o nowe informacje napływające na rynek. W tej sytuacji przynajmniej do wejścia Amerykanów na rynek warunki na rynkach akcji może dyktować niemiecki DAX, zwłaszcza biorąc pod uwagę ciekawą sytuację techniczną.

Notowania indeksu znalazły się na poziomie szczytu z początku lutego, a jednocześnie 50 proc. zniesienia korekty. To poziom analogiczny do wybitego już na S&P500 poziomu 1103 pkt. Jeśli bykom uda się go pokonać, wzrostowy poniedziałek na nienieckim parkiecie będzie bardzo prawdopodobny.

Będzie to miało spore znaczenie także dla warszawskiego WIG20, którego kontrakty ciągle nie mogą poradzić sobie z luką. Pomoc z Niemiec mogłaby oznaczać jej opuszczenie (górna granica to 2295 pkt.) i odrobienie części strat do innych parkietów z zeszłego tygodnia.

Przemysław Kwiecień
Główny ekonomista X-Trade Brokers Dom Maklerski

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Przemysław Kwiecień

Polecane