Yahoo! miało w II kw. 21,4 mln dolarów zysku netto

Kutnowskie Zakłady Farmaceutyczne Polfa S.A.
11-07-2002, 08:56

PAOLO ALTO, USA (Reuters) - W środę, po zakończeniu sesji w USA, koncern internetowy Yahoo! poinformował, że przerwał serię sześciu z rzędu kwartałów strat i w drugim kwartale 2002 roku wykazał zysk netto i duże przychody. Spółka nie narzeka też na napływ nowych reklamodawców i klientów.

Zysk netto firmy w drugim kwartale wyniósł 21,4 miliona dolarów, czyli trzy centy na akcję, wobec straty rzędu 48,5 miliona dolarów, czyli dziewięciu centów na akcję w analogicznym okresie roku ubiegłego. Dane te są lepsze niż przypuszczali analitycy.

Przychody spółki wzrosły o 24 procent i wyniosły 225,8 miliona dolarów wobec 182,2 miliona dolarów rok wcześniej.

Spółka zdołała zrekompensować wcześniejszą stratę reklamodawców dzięki finansowym przedsięwzięciom, takim jak przejęcie portalu z ofertami pracy - HotJobs, oraz dodanie do portalu nowych płatnych reklam i serwisów.

"Oczywiście jest to ogromna poprawa i klarowny dowód na to, że dobrze zarządzamy firmą. Osiągnęliśmy dwucyfrowy wzrost zysku na trudnym przecież rynku" - powiedział prezes firmy Terry Semel.

Dodał, że Yahoo! zakończyło drugi kwartał, mając jeden milion abonentów wobec 600.000 w pierwszym kwartale. Do końca roku firma spodziewa się mieć dwa miliony klientów.

Spółka spodziewa się osiągnąć 900-940 milionów dolarów przychodów na koniec roku, czyli więcej niż prognozują analitycy. Szacują oni, że przychody firmy zamkną się kwotą 900,30 miliona dolarów.

((Reuters Serwis Polski, tel +48 22 653 9700, fax +48 22 653 9780, warsaw.newsroom@reuters.com))

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kutnowskie Zakłady Farmaceutyczne Polfa S.A.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Yahoo! miało w II kw. 21,4 mln dolarów zysku netto