YouNick wyśle firmy w świat

opublikowano: 16-03-2016, 22:00

Park technologiczny najpierw zainwestował w start-upy, a teraz pomoże im wyjść za granicę.

YouNick, prywatny park technologiczny pod Poznaniem, to nie tylko trzy biurowce, centrum biotechnologii i hale magazynowe, w których działa blisko 60 firm zatrudniających ponad 600 osób. To także miejsce, w którym od pięciu lat rosną start-upy. Jest 10 z sektora nowoczesnych technologii, 8 biotechnologicznych i life science oraz trzy chemiczne, mają ponad 100 pracowników, a zainwestowano w nie prawie 32 mln zł.

— Dla kilku najbardziej obiecujących spółek portfelowych mających silną ofertę i pozycję na rynku chcemy zdobyć pieniądze na internacjonalizację i wyskalowanie biznesu poza granice Polski. W ciągu roku przeznaczymy na wyjazdy, marketing, spotkania, udział w konferencjach, przygotowanie produktów i ofert 1-2 mln zł. Pieniądze będą pochodzić z zysków tych spółek, programów pomocowych UE, a nawet z naszych pożyczek, bo wierzymy w ich sukces — mówi Adam Siwczyński, odpowiedzialny za inwestycje kapitałowe w YouNick.

Za granicę ruszą m.in. Nu Delta (aplikacja do odczytywania dokumentów), 3R Studio Mobile (aplikacje 3D bazujące na rzeczywistości rozszerzonej, pojawią się też w podręcznikach szkolnych wydawnictwa Nowa Era), GoSell (narzędzie integrujące wiele kanałów informacyjno-marketingowych, już wdrożone w kilku galeriach handlowych w Polsce), AMS i PozLab (centrum badawczo- -rozwojowe). Ta ostatnia spółka już rozpoczęła zagraniczną ekspansję. Pracuje dla branż farmaceutycznej, spożywczej, kosmetycznej i weterynaryjnej i ma ponad 30 stałych klientów w Polsce i za granicą, a w ostatnich trzech latach zwiększyła liczbę pracowników do 40 osób.

— Zamierzamy dokonać w tym roku również trzech wyjść kapitałowych — dodaje Adam Siwczyński. W ubiegłym roku YouNick sprzedał udziały w dwóch spółkach: Lab4Motion i Medibase. © Ⓟ

21 Tyle spółek powstało przez pięć lat działalności inwestycyjnej YouNick…

2…w tylu sprzedał udziały…

3…w tylu zamierza sprzedaćw tym roku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Małgorzata Grzegorczyk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu