Youtube będzie miał nowego króla

opublikowano: 15-11-2018, 11:16

Obecnie najwięcej subskrypcji na najpopularniejszym na świecie serwisie wideo ma kanał PewDiePie. To może się zmienić w najbliższych tygodniach.

Nowym królem Youtube prawdopodobnie już niedługo zostanie T-Series, jedna z największych w Indiach wytwórni muzycznych. Na początku roku miała 30 mln subskrybentów. Nie była to nawet połowa liczby subskrybentów kanału, którego autorem jest PewDiePie, szwedzki geek gier wideo i żartowniś, który naprawdę nazywa się Felix Kjellberg. W miarę upływu roku sytuacja zmieniała się i T-Series ma już 70,1 mln subskrybentów wobec 70,5 mln rywala. Indyjski kanał zwiększa liczbę subskrybentów średnio o 3 mln na miesiąc i według ekspertów będzie pierwszym nieanglojęzycznym kanałem na Youtube, który osiągnie pozycję lidera.

Zobacz więcej

youtube.com

T-Series zaczął publikować filmy na Youtube w 2011 roku. Na początku baza jego subskrybentów rosła powoli, ale już w 2012 roku miał ich ponad 1 mln. Eksplozja nastąpiła po tzw. cudzie mobilnym w Indiach, kiedy Reliance Industries Ltd. uruchomił nowoczesną sieć komórkową, co obniżyło ceny dostępu do Internetu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu