YouTube kasuje filmiki

Łukasz Ostruszka
opublikowano: 29-04-2018, 22:00

Należący do koncernu Alphabet serwis wideo ujawnił skalę procesu moderacji treści, chcąc bronić się przed krytyką.

Należący do koncernu Alphabet serwis wideo ujawnił skalę procesu moderacji treści, chcąc bronić się przed krytyką. Twierdzi, że w okresie od października do grudnia 2017 r. usunął 8,3 mln filmów, które naruszały wytyczne. Susan Wojcicki, szefowa YouTube’a, nie może narzekać na brak zadań, bo serwis ma już ponad miliard użytkowników, którzy każdego dnia oglądają w sumie miliard godzin materiałów wideo, a nie wszyscy są po stronie dobra i prawdy. Serwis chce udowodnić, że walczy z niewłaściwymi materiałami, w tym wideo z aktami przemocy i treściami nawołującymi do nienawiści.

„Większość z tych ponad 8 mln filmów to spam lub materiały publikowane przez osoby, które próbują przesłać treści dla dorosłych i stanowią ułamek procentu wszystkich wyświetleń YouTube’a w tym okresie” — poinformował serwis.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Łukasz Ostruszka

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Po godzinach / YouTube kasuje filmiki