Z Handlowego do resortu finansów

BMK
opublikowano: 09-01-2007, 00:00

Wczoraj premier Jarosław Kaczyński powołał Katarzynę Zajdel-Kurowską na stanowisko podsekretarza stanu w Ministerstwie Finansów (MF). Będzie odpowiedzialna za dług publiczny i pion analiz (zastąpi odwołanego Piotra Soroczyńskiego). Dotąd pracowała jako główna ekonomistka i dyrektor zespołu analiz ekonomicznych i rynkowych w Citibanku Handlowym.

Według jej prognoz (aktualizowanych 5 stycznia) w tym roku gospodarka przyspieszy o 4,6 proc. (5,5-procentowy wzrost prognozowany w 2006 r.), inwestycje wzrosną o 18 proc., spożycie indywidualne o 3,8 proc., produkcja przemysłowa o 7,9 proc., płace w przedsiębiorstwach o 4,7 proc., inflacja średnio 2,4 proc., bezrobocie spadnie w grudniu do 14,4 proc., a stopy procentowe wzrosną o 50 pkt bazowych — do 4,5 proc.

Katarzyna Zajdel-Kurowska ma 34 lata. Jest współzałożycielką i członkinią Polskiego Stowarzyszenia Ekonomistów Biznesu, członkinią Towarzystwa Ekonomistów Polskich i Economic Advisory Committee. Katarzyna Zajdel-Kurowska w latach 1996-98 pracowała w departamencie polityki finansowej i analiz MF.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: BMK

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu