Z Niemiec do Polski

DCZ
opublikowano: 30-01-2012, 00:00

Rynek pracy

Mimo otwarcia granic maleje liczba Polaków zainteresowanych pracą w Niemczech — podał niedawno berliński „Der Tagesspiegel”.

Dziennik przytacza wypowiedzi polskich specjalistów, którzy wskazują, że rynek pracy naszych zachodnich sąsiadów nie jest dla nich szczególnie atrakcyjny ze względu na malejącą różnicę w zarobkach i na możliwość zrobienia kariery w Polsce. Potwierdza to tygodnik „Der Spiegel”, który zwraca uwagę, że Polska prześcignęła Austrię pod względem atrakcyjności dla niemieckich pracowników.

Przyjeżdżają do nas z Niemiec inżynierowie, finansiści i specjaliści od budownictwa, bo widzą tu szansę na dobre stanowiska, pracę w międzynarodowym środowisku i szybszą karierę.

Cytowani przez gazetę Niemcy pracujący w Polsce wskazują, że płace u nas często już dorównują niemieckim, a możliwości rozwoju są często znacznie większe. Artykuł pokazuje też Polaków jako pracowitych i ambitnych.

— Polacy są bardzo dobrze odbierani przez międzynarodowe środowisko biznesowe. Wyraźnie to widać na przykładzie globalnych korporacji, w których Polacy coraz częściej awansują i obejmują kluczowe stanowiska. Docenia się naszą wiedzę, umiejętność radzenia sobie w trudnych sytuacjach, samodzielność, zaangażowanie i elastyczność — komentuje Agnieszka Orłowska, prezes Globalnego Centrum Biznesowego HP we Wrocławiu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DCZ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu